W ostatnich dniach opublikowano informację o aktualizacjach łatających groźne podatności w oprogramowaniu smartfonów od Apple – iPhonów, które są bardzo popularne wśród użytkowników smartfonów. Podatności pozwalają na przejęcie urządzenia poprzez przetwarzanie specjalnie spreparowanego pliku dźwiękowego, obrazu lub zawartości strony internetowej (istnieje kilka poważnych błędów w bibliotekach odpowiadających za przetwarzanie różnego typu treści).

W celu zminimalizowania ryzyka, zalecamy posiadaczom smartfonów iPhone zaktualizowanie oprogramowania (do wersji 14.6). Poniżej znajduje się krótka instrukcja w jaki sposób przeprowadzić aktualizację samodzielnie:
1. Wybierz kolejno opcje Ustawienia > Ogólne, a następnie stuknij opcję Uaktualnienia.
2. Stuknij opcję Pobierz i zainstaluj.
3. Aby przeprowadzić uaktualnienie, stuknij opcję Zainstaluj.

Podatne są wszystkie urządzenia mobilne od wersji 6s. Więcej informacji technicznych dla zainteresowanych znajduje się pod adresem https://support.apple.com/en-us/HT212528.

W tym miejscu, jak zawsze, przypominamy o wadze kwestii aktualizacji oprogramowania, która pozwala ochronić się przynajmniej przed tymi zagrożeniami bezpieczeństwa, o których wie producent aplikacji.